Mapa webu


Stránky bez zařazeníFiltrace Magiline

Filtrační blok FX Line (patentově chráněný) je schopen zachytit nejjemnější částečky a součastně zachovat filtrační výkon. Při filtraci se využívá tzv.Venturiho trubice (úzká trubička ve výtokové trysce) k ještě lepšímu výkonu pro Váš bazén. Díky tomuto důmyslnému zařízení je základní výkon bloku FX line 30m3/hod. – určeno pro běžné rozměry bazénů.

Typy filtrací

Pro velké bazény nad 10×5 a větší, respektive 14×4 a větší používá výkon 40m3/hod respektive 50m3/hod. U těchto velkých systémů se používá jeden základní filtrační blok a jeden pomocný, kdy oba jsou pro skvělou funkci propojeny speciální hadicí.

Kvalita vody v bazénu je z 80% ovlivněna kvalitou mechanické filtrace. Proto MAGILINE používá filtraci  umožňující zachytit částečky do velikosti několika mikronů.

Promyšlená konstrukce filtračního bloku FX (FX 30m3/hod) nevyžaduje žádné vnější potrubní rozvody vody okolo bazénu. Tím jsou prakticky vyloučeny možné uniky vody z potrubních systémů.

Filtr MAGILINE je mikroporézní s velkou filtrační plochou. Voda ve Vašem bazénu bude proto křišťálově průzračná.

Speciální čistící kartáč MAGILINE (dodávaný standardně s bazénem) Vám zajistí jednoduchou údržbu. Má vlastní filtr, proto nezatěžuje filtrační systém. Díky kolečkovému pojezdu je usnadněna manipulace a zvýšena účinnost. Jednoduše jej napojíte bajonetovou koncovkou přímo na filtrační blok.

Vytápění bazénu je možné realizovat všemi dostupnými médii (elektrická energie, plyn, tepelné čerpadlo solární panely). Tato zařízení mohou být umístěna až 20 m od filtračního bloku.


FILTRACE MAGILINE #1 FILTRACE MAGILINE #2

Rozdíly filtrací

Filtrační blok FX line nevyžaduje trubní rozvody vody kolem bazénu. K filtraci dochází pomocí tzv. Venturiho efektu (malá tlaková trubice umístěná ve výtlakové trysce) čímž se zvyšuje výkon a zefektivňuje sběr nečistot z hladiny vody i z jiných částí bazénu. O pohon filtrace se stará speciální elektromotor (který přímo vyrábí závod MAGILINE) , má velmi tichý chod protože je chlazen protékající vodou (nikoli vzduchem). Nejen, že je zvuk velmi účinně utlumen ale zároveň ochlazováním motoru filtračního bloku protékající vodou je využito odpadní teplo k vyhřívání bazénu. Ve filtrační části bloku je speciální kartušový filtr velkých rozměrů, který je vložen do jednoduchého pouzdra. Na čištění filtru máte ve standardním vybavení bazénu speciální rotační vaničku s klikou a 5l speciálního roztoku. Před čištěním připravíte do vaničky vodu a přidáte trochu roztoku. Filtr se jednoduše ve vaničce několikrát protočí a poté propláchne vodou – jednoduché a maximálně účinné. Pro čištění filtru není tedy nutné vypouštět vodu z bazénu a tím neztrácíte ani teplo ani chemii. Uvnitř filtru je koš na hrubé nečistoty, který je připraven tak, aby mohly nečistoty proudit dovnitř ale ne ven při jeho vyjímání z filtrace. Uvnitř koše na hrubé nečistoty je ještě speciální síťka pro jemné zachycování. Vše je vymyšleno tak, aby byla funkce skutečně efektivní a obsluha nenáročná – filtrační systém byl vyvíjen dlouhou dobu a je použit již na cca 30000 bazénech, kde s úspěchem funguje ku spokojenosti uživatelů.

Speciální čistící kartáč MAGILINE (dodávaný standardně s bazénem) Vám zajistí jednoduchou údržbu. Má vlastní filtr, proto nezatěžuje filtrační systém. Díky kolečkovému pojezdu je usnadněna manipulace a zvýšena účinnost. Jednoduše jej napojíte bajonetovou koncovkou přímo na filtrační blok. Snaha MAGILINE je maximálně zefektivnit filtrační systém a zjednodušit údržbu.


FILTRACE MAGILINE #3 FILTRACE MAGILINE #4 FILTRACE MAGILINE #5 FILTRACE MAGILINE #6 FILTRACE MAGILINE #7 FILTRACE MAGILINE #8 FILTRACE MAGILINE #9 FILTRACE MAGILINE #10

Montáž filtrací

Filtrační blok FX line je integrován přímo do stěny konstrukce bazénu. Na stavbu je dopraven připravený k zabudování a betonáži včetně provázané armatury ve věncích a po obvodu bloku. Po jeho montáži do konstrukce bazénu je připraven pro betonáž prolitím konstrukčního betonu do dutých částí ztraceného bednění, jehož je přímou součástí. Samotný hnací agregát a filtr se instaluje až před spuštěním bazénu. V případě, že bude bazén napojen na ohřev vody, ať už jakýmkoliv systémem nebo na alternativní systém čištění (elektrolýza – slaná voda) je nutné provést přípravu pro napojení tzv. by-passem. Samotná zařízení pro ohřev, tedy výměnu tepla (výměníky) respektive generátor pro rozklad soli je možné umístit buď do šachty k bazénu nebo do nějaké technické místnosti (lepší řešení). Technickou místností se může stát jakýkoli přístavek, kotelna, garáž atd., kde máte veškerá zařízení přímo na očích a můžete je jednoduše ovládat.


FILTRACE MAGILINE #11 FILTRACE MAGILINE #12 FILTRACE MAGILINE #13 FILTRACE MAGILINE #14 « zpět | nahoru | tisk
Novinky

Detekce úniků vody z bazénu
27. 07. 2018

Provádíme detekci úniků vody z bazénu při napuštěné vodě. Jsme schopni naším přístrojem najít otvor okem neviditelný. Dále můžeme natlakovat portubí vzduchem a změřit únik prasklým potrubím. Letos jsme již odhalili desítky úniků ze všech typů bazénů, foliových i plastových.


Odzimování a zazimování bazénu
05. 03. 2018

Odzimování bazénů se provádí před zahájením koupací sezóny. Odzimování znamená, doplnění vody do potřebného stavu, úklid plováků, kontrolu technologie, zafiltrování, doplnění potřebné bazénové chemie, doplnění soli, úprava Ph.

Zazimování bazénů se provádí po ukončení koupací sezóny, zpravidla v době, kdy voda klesne pod 15st. Dle potřeby odčerpáme vodu na potřebnou výšku, vyprázdníme potrubí a čerpadla, použijeme potřebnou bazénovou chemii k zazimování bazénu, naistalujeme dilatační plováky a zimní plachtu.


Výměna folií Desjoyaux
25. 01. 2018

Toto období je ideální pro objednání folií na bazény Desjoyaux. Dodáváme a montujeme folie francouzské firmy Albon v různých barevných kombinacích a za příznivé ceny. Folie objednané v únoru budou vyrobené za 5-6 týdnů a čím blíže k začátku sezony se tento čas prodlužuje. Neváhejte a pošlete si nezávaznou objednávku přes náš poptávkový formulář. Barevné varianty folií jsou ke shlédnutí na www našeho dodavatele Albon.net.
 


Péče o salinizace
28. 08. 2017

Považuji za důležité upozornit zákazníky, že je potřeba udržovat salinizační cely v čistotě a pravidelně kontrolovat zanesení titanových desek vápníkem. Pokud se nechají úplně zacpat a je potřeba je čistit HCl, dochází k jejich rychlejšímu opotřebení. Týká se to zvláště určitých levnějších výrobků, i když ani ty dražší nejsou bezúdržbové.


Filtrační vak pro FJ Desjoyaux
16. 03. 2015

Filtrační vak pro filtrační jednotku Desjoyaux , 15 mic, pro všechny typy filtračních jednotek.

Cena 650,- s DPH

napište nám


Povinné údaje jsou označeny * hvězdičkou.

Facebook Twitter Google LinkedIn Email