Mapa webu


Stránky bez zařazeníKonstrukce Magiline

Bazén Magiline je tvořen železobetonovou konstrukcí, kdy k betonáži stěn i dna bazénu dochází v jeden den. Tento způsob umožňuje, po předchozím důkladném proarmování stěn (jak vodorovnou tak i svislou armaturou) skvělé propojení betonu i armatury. Samozřejmostí je tedy velmi vysoká trvanlivost bazénu, který bude sloužit několika generacím a rozhodně zvýší cenu domu. Důležité je zmínit, že veškeré části konstrukce se prolijí betonem, tedy i schodiště a to jakékoli velikosti a tvaru. Ničím tedy není narušena celistvost železobetonové konstrukce, která se dlouhodobě chová jako základy Vašeho domu.

V následujících zkrácených bodech by jste si dle našeho názoru určitě neměli odpovědět „CHCEME“ a pokud si skutečně takto neodpovíte, kontaktujte nás a naše firma udělá vše pro to, aby i na Vaší zahradě byla z vody radost a ne starost.

  • 1/  Nechcete bazén, který se může zhroutit jako domeček z karet? Váš bazén MAGILINE bude   monolitická železobetonová konstrukce stejně odolná, jako například vodojem, most, nebo tunel.   Pravidla pro statický výpočet jsou stejná jako pro železobetonovou konstrukci podle mezních stavů.
  • Důmyslná konstrukce ztraceného bednění umožňuje uložení vodorovné a svislé výztuže po 30 cm, čímž se zvyšuje pevnost a tuhost.
  • 2/  Nechcete aby se Vám po čase schodiště propadlo nebo prasklo? Schodiště u bazénů MAGILINE je dokonale spojené s ostatními částmi bazénu
  • 3/ Nechcete plastové schodiště? Schodiště u bazénů MAGILINE je betonováno společně s konstrukcí stěn a dna bazénu a tvoří jeden monolitický celek.
  • 4/ Nechcete bazén který Vám po čase zrezaví? Bazény MAGILINE jsou zcela odolné vodě a venkovní vlhkosti (polypropylenové panely tvořící ztracené bednění následně vyplněné armovaným betonem).

Konstrukce Magiline #1 Konstrukce Magiline #2 Konstrukce Magiline #3 Konstrukce Magiline #4

Možné tvary

Velký prostor u venkovských domů, omezený prostor v městské zástavbě? Ať je velikost Vašeho budoucího bazénu jakákoliv, máte absolutní volnost při výběru jeho šířky i délky. Tvar bazénu je významnou architektonickou složkou zahrady či interiéru. Nabízíme Vám několik standardních tvarů bazénů, které se dlouhodobě osvědčily z hlediska estetiky a praktičnosti obsluhy popř.jeho zakrytí nebo zastřešení.

Během jednání Vám rádi poradíme, který typ z nabízené škály je pro Váš prostor a dobrý pocit ten nejvhodnější. Současné trendy jednoznačně upřednostňují jednoduché elegantní tvary symetrického charakteru, které vypadají velmi pěkně a zároveň se dobře obsluhují. Domy a zahrady jsou též často symetrické, takže včlenění bazénu do prostoru může při zachování vyváženosti proporcí působit velmi harmonicky.

Možných tvarů je hodně. Navíc téměř každý je možno realizovat ve více rozměrech a také s různými variantami dna bazénu. Zde je pouze malá ukázka z možných řešení:

na webu http://www.skrisovsky.cz/bazeny-magiline/konstrukce-magiline/ jsou fotografie v malé kvalitě !!!


Schodiště

Dále můžete pro svůj bazén vybírat z mnoha typů schodišť. Zde je malá ukázka:

Montáž bazénů

Montáž bazénů

Montáž bazénu MAGILINE se provádí do připraveného výkopu, u něhož stačí aby byl o 40cm na každé straně větší + výkop 2×0,5m v místě filtračního bloku. V první den se pod panely ztraceného bednění připraví betonový podklad do přesné roviny. Je to jednoduchý pruh betonu pouze pod panely nikoli po celé ploše dna. Druhý den pokračuje stavba polypropylenového ztraceného bednění o tloušťce stěny 25cm, kdy se tyto panely vodorovně i svisle armují po 33cm. V této chvíli není pro konstrukci bazénu ještě použit žádný beton. Po následném proarmování věnců a dna bazénu se do dna bazénu instalují speciální trubky pro sání vzduchu (jsou zality v železobetonu) a bazén se v jeden den prolije betonem. Třetí den se betonují stěny, věnce i dno v jeden den a to buď rovnou z domíchávače (mixu) nebo v případě kdy je znemožněn přístup tak s pomocí betonpumpy. Pokud chceme zajistit dlouhodobou životnost železobetonového monolitu není možné použít suchý beton nebo beton, který se připravuje na stavbě přímo. Po vytvrdnutí, se tato železobetonová konstrukce chová jako samonosná, monolitická s dlouhodobou trvanlivostí a životností.

Následně je možné dokončovat okolí bazénu včetně případné terasy, která přímo navazuje na bazén. V průběhu těchto přípravných prací se provádí natažení kabelů a případná příprava pro napojení na jakýkoliv ohřev vody. Když je hotova terasa, montují se obrubní kameny (s funkcí vlnolamu i jako bariéra proti venkovním nečistotám) na horní lem bazénu, který je monolitický se šířkou 25cm. Na závěr dochází k natažení lineru pomocí speciálního systému sání vzduchu, který umožňuje perfektní vypnutí lineru a bazén se napouští vodou.

Montáž bazénů

Vnitřní povrch bazénu

Vnitřní povrch v bazénu má většinou dvě funkce. Jedna je naprosto zásadní a tou je vodotěsnost ta druhá je neméně zásadní a tou je estetika. MAGILINE používá pro vnitřní povrch bazénu tzv. liner, což je PVC folie určená dlouhodobě pro obě výše zmíněné funkce. Někteří budoucí majitelé bazénů mají k technologii lineru neopodstatněné výhrady a obavy, plynoucí často ze zkušeností se spotřebními typy bazénů, jako např.nadzemní plechové kruhy s tenkou fólií popř.bazény vložkované a vyvařované na místě z metráží.

Běžným používáním pro celou rodinu se otvor do lineru udělat ve většině případů nedá, má tloušťku 0,75mm. Pokud by se Vám to ale přece jen povedlo, vlastníme zařízení kterým najdeme i malý otvor pod vodou a také ho opravíme pod vodou. Podle našeho názoru je lépe mít v bazénu materiál, který je jednoduše opravitelný a případně po 15 a více letech i vyměnitelný, než materiál, který lze opravovat nebo měnit jen velmi těžko nebo vůbec (ať už se jedná o škrábance nebo trhliny). Liner u bazénu MAGILINE je svařován přímo ve fabrice ve Francii na vysokotlakých lisech přesně na Váš rozměr bazénu jako jeden celistvý kus a to i v případě, že máte schodiště železobetonové uvnitř bazénu. Je možné vybírat z mnoha variant barev a barevných kombinací, kdy máte jistotu, že Váš bazén bude stejným designem pokryt celý včetně schodiště. Před instalací lineru se stěny i dno bazénu pokrývají geotextilií (v případě dna) a pěnovou hmotou (v případě stěn a schodiště.

Tyto materiály zajistí naprostou hladkost povrchu a to i pod nasvícením halogenovými světly. Navíc budete mít v bazénu příjemný nášlap a neklouzavé schodiště. Liner je dodáván jako vak a je mechanicky uchycen v profilu, který je připraven na polypropylenovém bednění konstrukce v horním lemu bazénu. Uvnitř profilu je speciální ochrana proti poškození. Tím že liner nesvařujeme na místě a kotvíme ho až po položení obrubních kamenů, je jeho výměna, stejně jako oprava velmi snadná i ve velmi vzdálené budoucnosti.

Když změníte barvu lineru, změníte zcela design bazénu – proč ne jednou za několik let (když se jedna barva okouká) – pro naše klienty máme speciální ceny v případě požadavku na změnu barvy či designu lineru. Máme nepřeberné množství druhů linerů. Zde je malá ukázka:

Vnitřní povrch bazénu


« zpět | nahoru | tisk
Novinky

Detekce úniků vody z bazénu
27. 07. 2018

Provádíme detekci úniků vody z bazénu při napuštěné vodě. Jsme schopni naším přístrojem najít otvor okem neviditelný. Dále můžeme natlakovat portubí vzduchem a změřit únik prasklým potrubím. Letos jsme již odhalili desítky úniků ze všech typů bazénů, foliových i plastových.


Odzimování a zazimování bazénu
05. 03. 2018

Odzimování bazénů se provádí před zahájením koupací sezóny. Odzimování znamená, doplnění vody do potřebného stavu, úklid plováků, kontrolu technologie, zafiltrování, doplnění potřebné bazénové chemie, doplnění soli, úprava Ph.

Zazimování bazénů se provádí po ukončení koupací sezóny, zpravidla v době, kdy voda klesne pod 15st. Dle potřeby odčerpáme vodu na potřebnou výšku, vyprázdníme potrubí a čerpadla, použijeme potřebnou bazénovou chemii k zazimování bazénu, naistalujeme dilatační plováky a zimní plachtu.


Výměna folií Desjoyaux
25. 01. 2018

Toto období je ideální pro objednání folií na bazény Desjoyaux. Dodáváme a montujeme folie francouzské firmy Albon v různých barevných kombinacích a za příznivé ceny. Folie objednané v únoru budou vyrobené za 5-6 týdnů a čím blíže k začátku sezony se tento čas prodlužuje. Neváhejte a pošlete si nezávaznou objednávku přes náš poptávkový formulář. Barevné varianty folií jsou ke shlédnutí na www našeho dodavatele Albon.net.
 


Péče o salinizace
28. 08. 2017

Považuji za důležité upozornit zákazníky, že je potřeba udržovat salinizační cely v čistotě a pravidelně kontrolovat zanesení titanových desek vápníkem. Pokud se nechají úplně zacpat a je potřeba je čistit HCl, dochází k jejich rychlejšímu opotřebení. Týká se to zvláště určitých levnějších výrobků, i když ani ty dražší nejsou bezúdržbové.


Filtrační vak pro FJ Desjoyaux
16. 03. 2015

Filtrační vak pro filtrační jednotku Desjoyaux , 15 mic, pro všechny typy filtračních jednotek.

Cena 650,- s DPH

napište nám


Povinné údaje jsou označeny * hvězdičkou.

Facebook Twitter Google LinkedIn Email