Servis bazénů
Servis bazénů
Betonové bazény
Betonové bazény
E-shop s příslušenstvím pro bazény
Příslušenství pro bazény

Mapa webu


Stránky bez zařazeníTechnologie a příslušenství

Dodáváme a montujeme mnoho typů technologie a příslušenství od různých dodavatelů z ČR. Tento sortiment je obsažen na desítkách stran různých katalogů. Zde popisujeme jen základní informace o některých zařízeních. Pro bližší nabídku nás kontaktujte a vybereme nejvhodnější právě pro Váš bazén a Vaše potřeby.

Filtrace bazénů

Nejběžněji používaným typem filtrace je písková jednotka. V této filtraci bazénová voda prochází přes křemičitý písek různé zrnitosti a tím dochází k zachytávání nečistot v pískové náplni. Zařízení bývá umístěno v šachtě přímo u bazénu nebo v nějaké technické místnosti případně nějakém přístřešku poblíž bazénu. Při navrhování umístění filtrace je vždy třeba zohlednit místní podmínky a přizpůsobit tomu i typ a výkon filtračního zařízení. Budoucí obsluhu usnadní i přímé napojení filtrace do odpadu. Na filtrační nádobě nahoře nebo z boku je umístěna filtrační hlava se zpravidla šesticestným ventilem, který slouží k přepínání jednotlivých režimů. Jeho obsluha je velice jednoduchá. Spočívá v podstatě v občasném proplachování pískové náplně vždy, když dojde k jejímu zanesení nečistotami. Filtrační nádoba se plní pískem buď shora nebo je půlená pro lepší přístup při výměně náplně.

Filtrace bazénů

Osvětlení bazénu

K osvětlení bazénu poslouží různé typy klasických halogenových světel o výkonu 100 – 300W nebo stále častěji moderními LED reflektory s možností bílého světla  nebo v režimech se změnami barev v celém spektru. Světla pracují na bezpečném napětí 12V. Ovládána jsou vypínačem v blízkosti bazénu nebo i dálkovým ovladačem. Případné servisní opravy světel se provádí za provozu bazénu a není třeba snižovat hladinu vody. Při návrhu počtu světel v bazénu je potřeba uvažovat s jedním světlem na každých 20m2 vodní plochy.

Osvětlení bazénu

Dezinfekce vody pomocí soli a chloru

Jeden za způsobů dezinfekce vody v bazénu je použití chlórových tablet. Místo ručního dávkování je možné do systému zařadit automatický dávkovač chlóru.

K dezinfekci vody není třeba používat jen chlór v tabletách, ale je možno mimo jiné využít i salinizační jednotku. Do bazénu se vsype cca 4kg soli na 1m3 vody a spustí se toto zařízení, které vyrábí chlor ze slané vody pomocí elektrolýzy. Takto dezinfikovaná voda obsahuje nízkou hladinu chloru a samotná slaná voda je šetrnná k pokožce. Obsah soli se ve vodě téměř nemění a její doplňování během sezóny není mnohdy ani třeba. Významně se sníží i náklady údržbu bazénové vody.

Dezinfekce vody pomocí soli a chloru

Regulace pH

Hodnota pH je nejdůležitější veličina pro správné fungování bazénu. Tuto hodnotu můžeme buď regulovat ručně dodáním pH +nebo pH - přímo do bazénové vody nebo využít automatického dávkování tak, že se do systému osadí zařízení, které automaticky měří a následně dávkuje pH. Těchto systémů je více typů, od těch jednodušších, až po plně automatické, které udrží správné hodnoty vody bez zásahů uživatele.

Regulace pH

Ohřev bazénové vody

Ohřev bazénové vody je možný hned několika způsoby. Na výběr jsou výkonná tepelná čerpadlasolární ohřevy,elektroohřevy či výměníky. Použití určitého systému je odvislé od místních podmínek každého bazénu a představ zákazníka. Při návrhu každého bazénu je vhodné se poradit, protože do úvahy je nutné zapracovat: jak dlouhou chceme mít koupací sezonu, zda bude bazén zastřešený celý nebo bude použito lamelové zakrytí, jak rychle budeme chtít dosáhnout požadované teploty atd. I v této kategorii se nabízí mnoho výrobců těchto zařízení o různé kvalitě provedení a v rozličných cenách. Rádi vám pomůžeme najít vhodné a finančně dostupné řešení právě pro váš bazén.

Protiproudy

Protiproud je vhodný zvláště tam, kde kompenzuje kratší délku bazénu. Jeho použití je dobré zvažovat pro bazény pod 8 metrů délky a také pro sportovně založené uživatele. Výkony těchto protiproudů se pohybují přibližně od 65 až do 100 m3 za hodinu. Protiproudy s nižším výkonem než 65m3 nemají takový efekt a nedá se očekávat, že je plavec nepřekoná. K tryskám protiproudu lze osadit madla a využít tak proudu vody k masáži těla. V některých typech je zároveň zabudováno LED osvětlení, které tvoří zajímavý barevný efekt.

Vodní atrakce

Vodní atrakce jako vodotryskychrličevzduchovače a jiné vám zpříjemní pobyt u bazénu podobně jako ve wellness centrech. Instalací těchto zařízení se bazén stane více zábavným a atraktivním.

Zakrytí hladiny

Zakrytím hladiny bazénu se sníží odpar, udrží déle teplota vody, v interiéru není třeba tolik odvlhčovat. K zakrytí hladiny může být použito solární bublinkové folie nebo lamelového systému. Navíjení může být automatické pomocí servomotoru nebo ruční. U lamelového zakrytí je více možností umístění rolovacího zařízení a to nadhladinové nebo podhladinové, umístěné volně nebo pod krytem.

Údržba a čištění bazénu

Základní údržba bazénové vody spočívá v měření hodnoty pH a obsahu chloru. Výše pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,6 a většinou se udává jako ideální hodnota 7,2. Obsah chloru by měl být v rozmezí 0,1-0,5mg/l. K měření těchto hodnot používáme sady s roztoky či tabletami nebo měřící proužky a digitální testery. Všechny typy máme v nabídce.

Dále pro čištění bazénů dodáváme různé vysavače – ruční, poloautomatické i automatické, kartáče, síťky.


« zpět | nahoru | tisk
Novinky

02. 02. 2020

Detekce úniků vody z bazénu 

Provádíme detekci úniků vody z bazénu při napuštěné vodě. Jsme schopni naším přístrojem najít otvor okem neviditelný. Dále můžeme natlakovat portubí vzduchem a změřit únik prasklým potrubím. Odhalili jsme již desítky úniků ze všech typů bazénů, foliových i plastových.


02. 02. 2020

Výměna folií Desjoyaux 

Toto období je ideální pro objednání folií na bazény Desjoyaux. Dodáváme a montujeme folie francouzské firmy Albon v různých barevných kombinacích a za příznivé ceny. Folie objednané v únoru budou vyrobené za 5-6 týdnů a čím blíže k začátku sezony se tento čas prodlužuje. Neváhejte a pošlete si nezávaznou objednávku přes náš poptávkový formulář. Barevné varianty folií jsou ke shlédnutí na www našeho dodavatele Albon.net.
 


02. 02. 2020

Odzimování a zazimování bazénu

Odzimování bazénů se provádí před zahájením koupací sezóny. Odzimování znamená, doplnění vody do potřebného stavu, úklid plováků, kontrolu technologie, zafiltrování, doplnění potřebné bazénové chemie, doplnění soli, úprava Ph.

Zazimování bazénů se provádí po ukončení koupací sezóny, zpravidla v době, kdy voda klesne pod 15st. Dle potřeby odčerpáme vodu na potřebnou výšku, vyprázdníme potrubí a čerpadla, použijeme potřebnou bazénovou chemii k zazimování bazénu, naistalujeme dilatační plováky a zimní plachtu.


02. 02. 2020

Filtrační vak pro FJ Desjoyaux

Filtrační vak pro filtrační jednotku Desjoyaux , 15 mic, pro všechny typy filtračních jednotek.

Cena 650,- s DPH


02. 02. 2020

Nový eshop na bazénové příslušenství, technologii a chemii

Od letošního roku provozujeme nový eshop s kompletním bazénovým sortimentem. Najdete ho na http://eshopbazeny.cz 

napište nám


Povinné údaje jsou označeny * hvězdičkou.

Facebook